Formos vyrams
Diagnozuojant vyrams Alopecia Androgenetica dažnai pasinaudojama nuplikimo klasifikacijų sistemomis, pagal kurias yra nustatomas nuplikimo laipsnis ir plaukų slinkimo forma. Daugelis specialistų, ypatingai Šiaurės Amerikoje, naudojasi nuplikimo laipsniui nustatyti mokslininko Hamiltono (Hamilton) sukurta dar 1950 metais ir mokslininko Norvudo (Norwood) modifikuota 1970 metais klasifikacijos sistema. Dabar yra atpažistamos septynios vyrų paveldėto nuplikimo stadijos pagrįstos Hamiltono-Norwudo klasifikacijos sistema. Dažniausia, trichologo konsultacijos metu Alopecia Androgenetica diagnozė yra nustatoma pagal šia klasifikacijos sistema, pavyzdžiui, gali būti nustatyta, kad vyro nuplikimo laipsnis yra „III stadijos“ ar kažkas panašaus. Ši nuplikimo atpažinimo klasifikacijos skalė yra plačiai naudojama nuplikimo gydymo rezultatų kontrolei:
|
|
|
|
I stadija: Minimalus arba vos pastebimas plaukų linijos atsitraukimas.
II stadija: Trikampio formos simetriškas iš abėjų priekinės plaukų augimo linijos pusių plaukų augimo linijos atsitraukimas.
III stadija: Minimalios apimties plaukų slinkimas vertinamas kaip nuplikimas pagal Norvudo sistemą. Dauguma III stadijos nuplikimų turi gilų simetrinį plaukų augimo linijos atsitraukimą smilkinių srityje, visiškai be plaukų arba stipriai plaukams išretėjus šiose vietose.
III vertex stadija: Ši stadija nurodo ribotą plaukų slinkimo pradžią pačiame viršugalvyje esant tam pačiam plaukų netekimo laipsniui priekinės linijos - smilkinių zonoje kaip ir III stadijoje.
IV stadija: Priekinės plaukų linijos atsitraukimas įskaitant smilkinių zoną dar padidėja palyginus su III stadiją. Plaukai stipriau išretėja arba yra praplinkama pačiame viršugalvyje. Du plaukų slinkimo ploteliai atskirti ruožu su saikingu plaukų tankiu. Šis ruožas jungiasi su gerai plaukuotu pakraščiu iš abiejų skalpo pusių. IV stadija skiriasi nuo III vertex, kurioje slinkimas pirmoj eilej yra pačiame viršugalvyje.
V stadija: Viršugalvio plaukų slinkimo zona kol kas dar atskita nuo priekinės linijos - smilkinių zonos, tačiau žymiai mažiau. Šias zonas atskiriantis plaukų ruožas skersai priekinės viršugalvio dalies yra siauras ir išsklaidytas. Pačio viršugalvio ir priekinės linijos - smilkinių zonų plikumas yra didesnis. Žiūrint į V, VI ir VII nuplikimo stadijas pastebima, kad jioms yra būdingas tolygus plaukų išslinkimas, išliekančių pakaušyje plaukų forma palaipsniui vis daugiau primena pasagos formą.
IV stadija: Dingsta jungiamoji plaukų grandis viršugalvyje, likę plaukai yra išsklaidyti. Viršuglvio ir priekinės linijos - smilkinių zonos susijungia ir nuplikimo laipsnis didėja.
VII stadija: Išplėstas plaukų slinkimas tęsiasi. Ribotas pasagos formos plaukų ruožas retėja iš šonų ir pakaušyje. Likusieji plaukai nėra tankūs ir labai nuplonėja. Taip pat plaukai retėja ir sprando srityje bei virš ausų.
Hamiltono ir Norwudo vyrų paveldėto nuplikimo klasifikavimo sistema yra pakankamai išsami ir siejasi su skirtingomis nuplikimo stadijomis. Bet skirtumai tarp skirtingų etninių paveldėto netekimo pasireiškimų nėra griežtai apibrėžti. Kai kurie specialistai, ypatingai Europoje, papildomai naudojasi nesudėtinga penkių nuplikimo stadijų klasifikavimo sistema sukurta Ruko (Rook) ir Eblingo (Ebling). Ši sistema yra labai rėtai naudojama medicininiuose tyrimuose dėl detalių nepakankamumo, tačiau penkių paveldėto nuplikimo stadijų sistemos pagalba yra paprasčiau paaiškinti konkrečiam pacientui jo nuplikimo laipsnį. Šios klasifikavimo sistemos papildimai skirtingom etninėm grupėm leidžia dar lengviau suprasti vyrų Alopecia Androgenetica požymius. Žemiau yra pateiktos trys Ruko-Eblingo (Rook-Ebling) sistemos schemos Europos "pietiečiams" - Viduržemio jūros baseino gyventojams, semitams - žydams ir arabams bei Šiaurės Europos gyventojams. Lotynų (Viduržemio jūros baseino) paveldėto plikimo progresavimas siejasi su priekinės plaukų augimo linijos atsitraukimu ir viršugalvio nuplikimo išsivystimu. Šių dviejų plaukų slinkimo zonų plėtojimas susilieja į paskutinės V stadijos ekstensyvų nuplikimą. Semitų (žydų, arabų) paveldėto plikimo progresavimas siejasi su progresuojančiu priekinės plaukų augimo linijos atsitraukimu, tačiau be ryškaus atskiro plaukų praradimo viršugalvyje. Šiaurės Europos paveldėto plikimo progresavimas pasižymi tipiškai išliekančiu plaukų plotu centrinėje viršugalvio zonoje.
|
© 1994 - 1320 B&B International Enterprises.
Visos teisės saugomos. |
|
|
|